40 največjih transportnih družb v letu 2018

29 maja, 2020
DružbaCelotni prihodki (v evrih)Čisti poslovni izid (v evrih)Dodana vrednost na zaposlenega (v evrih)Povprečno število zaposlenih
1.DARS, d.d.495.428.367154.421.963368.0301.191
2.Luka Koper240.287.21158.588.995153.780997
3.Pošta Slovenija235.850.0709.989.89229.6585.371
4.SŽ-Tovorni promet193.431.2188.721.06955.9651.215
5.Zavod RS za blagovne rezerve186.308.48852.424.456996.72559
6.SŽ-Infrastruktura179.488.7923.256.09237.5882.165
7.Adria Airways – v stečaju179.084.058-18.954.36333.396436
8.Intereuropa114.347.0004.144.00047.471594
9.SŽ-Potniški promet103.566.4399.939.38175.024578
10.Glovis Europe87.970.6336.006.296525.41915
11.BTC70.961.8456.141.87367.475450
12.Nomago57.429.4802.184.50651.211786
13.LPP51.159.351-6.743.608n.p.874
14.Schenker46.769.7532.787.34071.275140
15.DSV Transport45.614.0001.136.00043.310156
16.cargo-partner39.132.680361.26749.99291
17.T.P.G. Logistika38.767.735578.48459.01760
18.Adria kombi38.486.6221.382.365260.01813
19.Kuehne+Nagel33.629.310-2.678.44720.334109
20.Klemen transport33.413.4702.078.680n.p.242
21.Eurotek Trebnje32.228.832215.637n.p.187
22.DHL Logistika27.618.989743.46159.13662
23.Frikus26.169.9937.01339.534156
24.Transport Finec26.032.0692.555.10553.569187
25.T. L. Sirk25.149.7841.012.92344.056153
26.Fersped24.022.5061.880.27859.75862
27.Arriva Alpetour23.567.3083.460.04146.311316
28.Petrans22.598.721109.940n.p.122
29.Gefco Adria21.508.49515.93860.99226
30.Kobal transporti20.969.893898.29026.833374
31.Jurčič & Co19.892.704755.09439.397177
32.DHL Express19.863.528199.859n.p.119
33.Milšped19.614.190251.64432.789115
34.Ploj17.850.182653.88148.135138
35.Petek Transport17.546.693688.75534.462136
36.SIGR16.476.94322.28444.22119
37.Špedicija Goja16.431.362329.377n.p.104
38.Arriva Štajerska16.201.836849.20136.276282
39.Gatis15.790.664709.490n.p.44
40.Gebruder Weiss15.675.916479.03737.71467

Vir: Bisnode na osnovi Ajpes – podatkovne zbirke letnih poročil

(Visited 67 times, 1 visits today)